Přihlášení uživateleNovinky
Zpověď Ace Frehleyho   
Napsal uživatel kissarmy   
Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:51
MAGNET: Tvoje poslední nahrávka "Trouble Walking" vyšla před 20 lety. Proč taková pauza mezi alby?
Frehley: Hodně se mezitím přihodilo! [Směje se] Hlavní příčinou bylo, že jsem skončil účinkování v reunion turné Kiss, které vedlo k nahrávce Psycho Circus a turné, které vedlo k rozlučkovému turné Kiss (Kiss Farewell Tour). Po šesti letech jsem pořeboval přestávku! A největším důvodem byla moje střizlivost. 15. září je dnem, kdy Anomaly vyjde. Já budu oslavovat tři roky čistý a střízlivý. Tahle nová nahrávka by vůbec nevyšla, kdyby to nebylo pro to.

MAGNET: Nahrávací průmysl je prakticky k nepoznání ve srovnání s tím, co bylo v roce 1989. Je tohle hlavní moment při rozhodování vydat Anomaly na vlastní značce Bronx Born?
Frehley: Chtěl jsem mít úplnou kontrolu nad tím, jak s Anomaly bude zacházeno a jak bude propagováno. Předtím jsem svěřil svou hudbu na různé etikety a nikdy to nevyšlo, jak jsem předvídal. Anomaly bude v tomto směru jiné.

MAGNET: Pár songů z Anomaly, konkrétně “Change The World,” “A Little Below The Angles” a “It’s A Great Life,” ukazuje hloubavějšího Ace Frehleye než toho, kterého jsme viděli dříve. Jak se změnil tvůj proces psaní písní od doby, kdy jsi těžce flámoval před dvaceti lety?
Frehley: To víš, psaní mi přišlo tehdy opravdu snadné, ale vždy to bylo pro mě jako ulité. Píšu o svých životních zkušenostech. Jdi zpátky a poslechni si "Parasite" nebo "Shock Me." Některé nápady byly dobré, některé špatné, některé život ohrožující jako “Shock Me.” [Směje se]

MAGNET: Už jsi několik let střízlivý. Byla to nějaká konkrétní událost, která tě přiměla vzdát se vína?
Frehley: To je stará fráze typu "unavit se nebo být unaven". Bylo na čase. Přijal jsem abstinenci a nechci se vrátit. Takhle je život lepší.

MAGNET: Tvoje je už klasická story o někom, kdo byl "spasen" rokenrolem. Jako puberťák ses pohyboval s pěkně tvrdou partičkou; říkal jsi, že hodně tvých přátel z té doby je buď ve vězení nebo po smrti. Dělal jsi příliš věcí naráz během tvých let s Kiss a sólovými roky. Už ses někdy ohlédl a řekl: "Nemohu uvěřit, že jsem stále naživu"?
Frehley: [Směje se] Měl jsem štěstí. Vím, že mám anděla strážného, který nade mnou dohlíží.

MAGNET: Když jsi tak pobýval v New York City během půlky 70. CBGBs/Max’s Kansas City rozkvětu, zajímaly tě kapely jako Ramones, Television, the Heartbreakers and the Dead Boys?
Frehley: Byl jsem plně částí "příběhu" tehdy.. když New York měl nějaký příběh. Byl to jeden velký večírek v těch dnech, kdy jsem končil v klubech hezky často pod hávem noci. To se to žilo!

MAGNET: Jaké bylo to jakoby hraní "Deuce" na první audienci s Gene, Paul and Peter v roce 1973? Byl tam feeling z kouzla okamžiku?
Frehley: Vím, že tam byly vzájemné sympatie. Opravdu věřím, že když jsme my čtyři byli na vrcholu, tehdy v půlce 70. a na turné, nikdo nás nemohl zastavit!

MAGNET: Proklínal ses někdy za přišedšost s nejtěžším ze čtyř makeupových dyzajnů?
Frehley: Takhle jsem o tom nikdy neuvažoval. Peterův makeup se zdál zpočátku ten nejobtížnější, myslím že měl makeupového umělce, aby ho udělal na obal prvního alba Kiss. Všichni jsme si museli zvykat plácat na sebe ten makeup během dne. Stalo se to naši druhou náturou.

MAGNET: Když tak mluvíme o makeupu, bylo těžké si udržet anonymitu jako nejslavnější kapela na světě, aniž by vás jiní poznali?
Frehley: To byla součást toho kouzla makeupu. Miloval jsem tu anonymitu z celého srdce. Ale mám pro tebe novinku: Občas jsem byl přesto poznán dokonce i bez makeupu, tak jdi do figury!

MAGNET: Vaše páté album, Destroyer, je nejoblíbenější pro mnoho skalních příznivců Kiss. Je to tak odlišné zvukově a tématicky od jiných počinů, které kapela udělala. Co myslíš, že udělalo alum tak zvláštním?

Frehley: Jednoduše: Bob Ezrin. Je hodně povídaček o mně a o něm, že nevíš jestli tomu máš věřit, ale já mu důvěřuji. On je jediný, kdo členil tu nahrávku. Hudební úprava "Beth" a zvuky “Detroit Rock City” a “God Of Thunder,” udělaly tuhle nahrávku klasikou. Byli jsme hodně po tlakem vyvolaným nákupní horečkou po Alive! a Bob to skvěle zvládl.

MAGNET: Původně jsi byl neochotný nahrát “New York Groove,” song Russ Ballarda, který tě později vynesl mezi singlovou Top 20 , pro tvoje první sólo album v roce 1978. Pročpak to? A co to s tebou dělalo, když jsi slyšel ten song přes P.A. na těch obrovských New York City sportovních závodech?
Frehley: Eddie Kramer mi domluvil, abych tam ten song nahrál ... a měl pravdu! [Směje se] Byl jsem první muzikant, co hrál na na pláních nového Yankee Stadiumu zpočátku toho roku. To bys nikdy neuhád s jakým songem jsem vystoupil!

MAGNET: Teď si musiš sednout nad jedním z následujících témat v celém jeho rozsahu nebo budeš zastřelen: Kiss Meets The Phantom nebo (Music From) The Elder. Které z nich si vybereš a proč?
Frehley: Před pár týdny jsem dokoukal na film Phantom, a to po letech poprvé. Nemohu mluvit za ostatní hochy z kapely, ale myslím že je to stanová, kultovní klasika. Myslím, že je to skvělé. Letos jsem navštívil Magic Mountain a zaplavila mě řada vzpomínek z filmování. Projet se v nové visuté dráze je úžasné.

MAGNET: Šel jsi do reunionu Kiss v roce 1996 s nějakými obavami? Týkaly se těch samých vnitřních problémů v kapele, který způsobily tvůj první odchod?
Frehley: Neměl jsem žádné lítosti v případě reunion turné. Ale historie má tendenci se někdy opakovat.

MAGNET: Zmínil jsi, že jedna z tvých oblíbených je "Deuce". Co jsi naopak nenáviděl?
Frehley: Nebyl jsem úplně odvázanej z “I Was Made For Loving You.” Zdálo se mi divný, že hard-rocková kapela může udělat disco song. Ale nakonec to byl obrovský hit, takže asi všechno je možné.

MAGNET: Vypadá to dnes jako, kdybyste vykouřili s Kiss dýmku míru. Je to to správný dojem?
Frehley: Jsem hrdý na to, že jsem byl členem jedné z nejvíce ovlivňujících rock kapel v historii. Žádné stesky.

MAGNET: Co budoucnost? Frehley: Anomaly, deska a světové turné. Nemohu se dočkat, až lidi uslyší tuhle novou věc. Jsem na ni pyšný. Celý text: http://www.magnetmagazine.com/2009/08/03/qa-with-ace-frehley/
 
Sonic Boom - skladby   
Napsal uživatel kissarmy   
Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:50
Na Sonic Boom najdete tyto pecky:

1. MODERN DAY DELILAH
2. RUSSIAN ROULETTE
3. NEVER ENOUGH
4. YES I KNOW (NOBODY'S PERFECT)
5. STAND
6. HOT AND COLD
7. ALL FOR THE GLORY
8. DANGER US
9. I'M AN ANIMAL
10. WHEN LIGHTNING STRIKES
11. SAY YEAH

Na KISS Classic albu tyto:

1. DEUCE
2. DETROIT ROCK CITY
3. SHOUT IT OUT LOUD
4. HOTTER THAN HELL
5. CALLING DR. LOVE
6. LOVE GUN
7. I WAS MADE FOR LOVIN' YOU
8. HEAVEN'S ON FIRE
9. LICK IT UP
10. I LOVE IT LOUD
11. FOREVER
12. CHRISTINE SIXTEEN
13. DO YOU LOVE ME
14. BLACK DIAMOND
15. ROCK AND ROLL ALL NITE

A na KISS Bonus Live DVD:

1. DEUCE
2. HOTTER THAN HELL
3. C'MON AND LOVE ME
4. WATCHIN' YOU
5. 100,000 YEARS
6. ROCK & ROLL ALL NITE

Zde je ukázka z písně Modern Day Delilah.
 
Hudební recenze `Anomaly': album od Ace Frehleyho   
Napsal uživatel kissarmy   
Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:48
anomaly - ace frehley
Hudební recenze `Anomaly': album od Ace Frehleyho

Ace Frehley "Anomaly" (narozen v Bronxu)

Guns 'N Roses nejsou nic ve srovnání s Ace Frehleym, pokud jde o délku zpoždění při vydání alba. 17 let trvalo dokončení "Chinese Democracy", což bylo všeobecně považováno za zlatý standard rock 'n' rollového otálení.

Až dodnes.

Zakládajícímu kytaristovi Kiss trvalo 20 let, aby dokončil "Anomaly," jeho čtvrté sólové studiové album a první od "Trouble Walkin' " z roku 1989.

A ano, to čekání se vyplatilo.

V době mezi pětiletým reunionem Kiss a opakujícími se bitvami s lahví, Frehley dospěl ke svému novému albu, a objevuje se s novým diskem, který vyvolává energii a zápal známý z jeho stejnojmeného sólového alba v roce 1978. To bylo také nejúspěšnější ze čtyř sólových alb Kiss, která současně vyšla, a úplně jediné, co zplodilo singlový hit jako "New York Groove."

Ace začíná s "Foxy And Free," pořádnou peckou do Vašeho obličeje. Další kus, "Outer Space," hraje v roli Spacemana u Kiss, a přidává tvrdší spodek od základu.

Frehley podávává chuťovku v podobě známeho hitu 70.let od skupiny Sweet "Fox On The Run" kterou odstartuje trademark kvílícího kytarového kloubového vypínače. "Space Bear," óda na vycpané zvíře, které sedí na vrcholu jeho zdi z Marshall zesilovačů při koncertě, je nejlepší z jeho tří instrumentálek na disku.

"Anomaly" ukazuje proč je Frehley jeden z nejvíce rock ovliňujících kytaristů v dějinách — a proč Kiss bez něj zůstávají vybledlou imitací.

PROJEĎTE SI TENHLE KUS: "Sister," nevydaný track Frehleyho, zahraný na jeho sólovém turné v roce 1995, nakonec přistál na albu ve vší své bouřlivé, disharmonické kráse.

Překlad z anglického originálu, který najdete zde
Nákup alba v ČR je možný zde
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 19:24
 
Fenomenální úspěch Kiss s novým albem Sonic Boom   
Napsal uživatel kissarmy   
Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:45
 

Fenomenální úspěch Kiss s novým albe

m Sonic Boom má pokračování. V 41. týdnu album v provedení s bonusovým DVD postoupilo na 3. místo a předběhlo tak dokonce DVD Celebration od Madonny. V TOP 50 podle prodejnosti patří nová deska Kiss mezi totálně nejprodávanější alba v ČR. Její další vývoj můžete sledovat zde: http://www.ifpicr.cz/hitparada/

Celosvětový žebříček, jak si vede Sonic Boom v hitparádě k 15. 10. 2009:
USA: # 2
Norsko: # 2
Švédsko: # 2
Česko: # 3
Německo: # 4
Rakousko: # 6
Finsko: # 7
Švýcarsko: # 12
Nizozemsko: # 13
Itálie: # 14
UK: # 24
Dánsko: # 24
Francie: # 31
Španělsko: # 32
Belgie: # 57 / # 92

Česko se tak zatím jako jediná země bývalého východního bloku zařadilo mezi západní země, kde - na rozdíl od tehdejšího socialistického Československa - nebyli posluchači Kiss nikdy pronásledováni policií. Všem, kteří za tuto svou "víru" tehdy trpěli kvůli šikanám někdejší Státní bezpečnosti patří obrovský dík za to, že svou kapelu nikdy neopustili. I těm, kteří se k nim nyní přidali a rozšířili tak naše řady, řady armády Kiss.
Aktualizováno Neděle, 04 Červenec 2010 19:10
 
KISS - Sonic Boom   
Napsal uživatel kissarmy   
Středa, 04 Listopad 2009 23:26
Sonic Boom KISS míří k vrcholu Billboardu. V celé 35leté kariéře čtveřice se žádné její album nedostalo na první příčku prestižní hitparády. Novinka „Sonic Boom", které se dle předpokladů v prvním týdnu po vydání prodá mezi 150 a 170 tisíci nosiči, má však k tomu nejlepší předpoklady. 
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:48
 
Bývalý bubeník vyléčený z rakoviny   
Napsal uživatel kissarmy   
Středa, 04 Listopad 2009 23:23
Bývalý bubeník vyléčený z rakoviny
Bývalý bubeník KISS Peter Criss zveřejnil zprávu, z které se dozvídáme, že mu v loňském roce byla diagnostikována rakovina prsou. Jelikož byla nemoc odhalena v raném stádiu, se muzikantovi podařilo s pomocí výborného lékaře se vyléčit. Criss přichází s radostnou zvěstí v měsíci věnovaném boji proti rakovině prsou ve Spojených státech. Ve své zprávě, v které apeluje na lidi, aby se pravidelně podrobovali preventivním vyšetřením, Criss mimo jiné uvádí: „Muži by měli vědět, že je to něco, co se může přihodit také jim, nejenom ženám.“
V otevřeném dopise zas stávající členové KISS Paul Stanley, Gene Simmons, Eric Singer a Tommy Thayer vyjadřují svou úlevu po počátečním šoku, který jim způsobila informace o nádoru jejich bývalého kolegy.
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:48
 
Ace Frehley   
Napsal uživatel kissarmy   
Středa, 04 Listopad 2009 22:28
Pro fanoušky KISS je kytarista Ace Frehley nesmrtelnou ikonou. A to nejen kvůli svému legendárnímu postavení v kapele. Mnozí hudební fanoušci nad ním zlomili hůl a po jeho četných alkoholových eskapádách přestali věřit, že by byl ještě schopen postavit se na vlastní nohy. Ace však překvapil a ve chvíli, kdy se KISS znovu chystají na zteč s novinkou „Sonic Boom“, přichází s vlastním albem „Anomaly“. Ostrou hardrockovou nahrávkou, kterou s novým albem KISS může směle poměřovat. Ace vstal z mrtvých a je plný energie. Volal jsem mu do sídla jeho managementu v  New Yorku, kde v jednu říjnovou sobotu poskytoval telefonické rozhovory jako na běžícím pásu. Mírně unaveným hlasem, ale nadšeně mluvil nejen o nové desce, ale také o svých problémech a tématu KISS.

Nahrál jsi velice tvrdou rockovou desku. Vznikla z potřeby říct hudebnímu světu, že Ace není  ve stínu KISS, že je to umělec stojící pevně na svých nohou a s fantastickými písněmi v zásobníku?
Ano. Přesně tak. Je více než jasné, že v jejich stínu by mě nebavilo žít. Jako muzikant i jako tvůrce jsem nejúspěšnější bývalý člen KISS na hudební scéně, a co se týče aktuální nahrávky, prozatímní ohlasy jsou mnohem lepší než na jakákoliv díla mých kolegů. Tohle musí o něčem svědčit. To, že jsem v roce 2002 KISS opustil, pro mě bylo znamením, abych se tvrdě soustředil jenom na svoji vlastní tvorbu. Snažil jsem se – a stále se snažím – zlepšovat a pracovat na sobě a své hudbě. Taky jsem si otevřel vlastní nahrávací studio, což mi hodně ulehčuje práci. Nyní se mohu plně soustředit jenom na hudbu. Vím, že mám co dohánět, protože od mého posledního sólového alba uplynulo již dvacet let. I proto chci nahrát to nejlepší, co ve mně je.
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 19:25
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 Další > Konec >>

Strana 112 z 112

↑ přejít nahoru ↑