Novinky
Hudební recenze `Anomaly': album od Ace Frehleyho   
Napsal uživatel kissarmy   
Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:48
anomaly - ace frehley
Hudební recenze `Anomaly': album od Ace Frehleyho

Ace Frehley "Anomaly" (narozen v Bronxu)

Guns 'N Roses nejsou nic ve srovnání s Ace Frehleym, pokud jde o délku zpoždění při vydání alba. 17 let trvalo dokončení "Chinese Democracy", což bylo všeobecně považováno za zlatý standard rock 'n' rollového otálení.

Až dodnes.

Zakládajícímu kytaristovi Kiss trvalo 20 let, aby dokončil "Anomaly," jeho čtvrté sólové studiové album a první od "Trouble Walkin' " z roku 1989.

A ano, to čekání se vyplatilo.

V době mezi pětiletým reunionem Kiss a opakujícími se bitvami s lahví, Frehley dospěl ke svému novému albu, a objevuje se s novým diskem, který vyvolává energii a zápal známý z jeho stejnojmeného sólového alba v roce 1978. To bylo také nejúspěšnější ze čtyř sólových alb Kiss, která současně vyšla, a úplně jediné, co zplodilo singlový hit jako "New York Groove."

Ace začíná s "Foxy And Free," pořádnou peckou do Vašeho obličeje. Další kus, "Outer Space," hraje v roli Spacemana u Kiss, a přidává tvrdší spodek od základu.

Frehley podávává chuťovku v podobě známeho hitu 70.let od skupiny Sweet "Fox On The Run" kterou odstartuje trademark kvílícího kytarového kloubového vypínače. "Space Bear," óda na vycpané zvíře, které sedí na vrcholu jeho zdi z Marshall zesilovačů při koncertě, je nejlepší z jeho tří instrumentálek na disku.

"Anomaly" ukazuje proč je Frehley jeden z nejvíce rock ovliňujících kytaristů v dějinách — a proč Kiss bez něj zůstávají vybledlou imitací.

PROJEĎTE SI TENHLE KUS: "Sister," nevydaný track Frehleyho, zahraný na jeho sólovém turné v roce 1995, nakonec přistál na albu ve vší své bouřlivé, disharmonické kráse.

Překlad z anglického originálu, který najdete zde
Nákup alba v ČR je možný zde
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 19:24
 
Fenomenální úspěch Kiss s novým albem Sonic Boom   
Napsal uživatel kissarmy   
Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:45
 

Fenomenální úspěch Kiss s novým albe

m Sonic Boom má pokračování. V 41. týdnu album v provedení s bonusovým DVD postoupilo na 3. místo a předběhlo tak dokonce DVD Celebration od Madonny. V TOP 50 podle prodejnosti patří nová deska Kiss mezi totálně nejprodávanější alba v ČR. Její další vývoj můžete sledovat zde: http://www.ifpicr.cz/hitparada/

Celosvětový žebříček, jak si vede Sonic Boom v hitparádě k 15. 10. 2009:
USA: # 2
Norsko: # 2
Švédsko: # 2
Česko: # 3
Německo: # 4
Rakousko: # 6
Finsko: # 7
Švýcarsko: # 12
Nizozemsko: # 13
Itálie: # 14
UK: # 24
Dánsko: # 24
Francie: # 31
Španělsko: # 32
Belgie: # 57 / # 92

Česko se tak zatím jako jediná země bývalého východního bloku zařadilo mezi západní země, kde - na rozdíl od tehdejšího socialistického Československa - nebyli posluchači Kiss nikdy pronásledováni policií. Všem, kteří za tuto svou "víru" tehdy trpěli kvůli šikanám někdejší Státní bezpečnosti patří obrovský dík za to, že svou kapelu nikdy neopustili. I těm, kteří se k nim nyní přidali a rozšířili tak naše řady, řady armády Kiss.
Aktualizováno Neděle, 04 Červenec 2010 19:10
 
KISS - Sonic Boom   
Napsal uživatel kissarmy   
Středa, 04 Listopad 2009 23:26
Sonic Boom KISS míří k vrcholu Billboardu. V celé 35leté kariéře čtveřice se žádné její album nedostalo na první příčku prestižní hitparády. Novinka „Sonic Boom", které se dle předpokladů v prvním týdnu po vydání prodá mezi 150 a 170 tisíci nosiči, má však k tomu nejlepší předpoklady. 
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:48
 
Bývalý bubeník vyléčený z rakoviny   
Napsal uživatel kissarmy   
Středa, 04 Listopad 2009 23:23
Bývalý bubeník vyléčený z rakoviny
Bývalý bubeník KISS Peter Criss zveřejnil zprávu, z které se dozvídáme, že mu v loňském roce byla diagnostikována rakovina prsou. Jelikož byla nemoc odhalena v raném stádiu, se muzikantovi podařilo s pomocí výborného lékaře se vyléčit. Criss přichází s radostnou zvěstí v měsíci věnovaném boji proti rakovině prsou ve Spojených státech. Ve své zprávě, v které apeluje na lidi, aby se pravidelně podrobovali preventivním vyšetřením, Criss mimo jiné uvádí: „Muži by měli vědět, že je to něco, co se může přihodit také jim, nejenom ženám.“
V otevřeném dopise zas stávající členové KISS Paul Stanley, Gene Simmons, Eric Singer a Tommy Thayer vyjadřují svou úlevu po počátečním šoku, který jim způsobila informace o nádoru jejich bývalého kolegy.
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 09:48
 
Ace Frehley   
Napsal uživatel kissarmy   
Středa, 04 Listopad 2009 22:28
Pro fanoušky KISS je kytarista Ace Frehley nesmrtelnou ikonou. A to nejen kvůli svému legendárnímu postavení v kapele. Mnozí hudební fanoušci nad ním zlomili hůl a po jeho četných alkoholových eskapádách přestali věřit, že by byl ještě schopen postavit se na vlastní nohy. Ace však překvapil a ve chvíli, kdy se KISS znovu chystají na zteč s novinkou „Sonic Boom“, přichází s vlastním albem „Anomaly“. Ostrou hardrockovou nahrávkou, kterou s novým albem KISS může směle poměřovat. Ace vstal z mrtvých a je plný energie. Volal jsem mu do sídla jeho managementu v  New Yorku, kde v jednu říjnovou sobotu poskytoval telefonické rozhovory jako na běžícím pásu. Mírně unaveným hlasem, ale nadšeně mluvil nejen o nové desce, ale také o svých problémech a tématu KISS.

Nahrál jsi velice tvrdou rockovou desku. Vznikla z potřeby říct hudebnímu světu, že Ace není  ve stínu KISS, že je to umělec stojící pevně na svých nohou a s fantastickými písněmi v zásobníku?
Ano. Přesně tak. Je více než jasné, že v jejich stínu by mě nebavilo žít. Jako muzikant i jako tvůrce jsem nejúspěšnější bývalý člen KISS na hudební scéně, a co se týče aktuální nahrávky, prozatímní ohlasy jsou mnohem lepší než na jakákoliv díla mých kolegů. Tohle musí o něčem svědčit. To, že jsem v roce 2002 KISS opustil, pro mě bylo znamením, abych se tvrdě soustředil jenom na svoji vlastní tvorbu. Snažil jsem se – a stále se snažím – zlepšovat a pracovat na sobě a své hudbě. Taky jsem si otevřel vlastní nahrávací studio, což mi hodně ulehčuje práci. Nyní se mohu plně soustředit jenom na hudbu. Vím, že mám co dohánět, protože od mého posledního sólového alba uplynulo již dvacet let. I proto chci nahrát to nejlepší, co ve mně je.
Aktualizováno Čtvrtek, 05 Listopad 2009 19:25
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 Další > Konec >>

Strana 113 z 113

↑ přejít nahoru ↑